Haber

İstanbul’da korunan yaban hayvanlarının parçaları ele geçirildi

Kadıköy’de düzenlenen operasyonda koruma altına alınan çok sayıda hayvana ait boynuz ve kafatasları ile tarihi eser niteliği taşıyan çeşitli objeler ele geçirildi.

Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarda, Nesli Tehlike Altında Olan Yaban Hayvanlarının Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme kapsamında koruma altına alınan yaban hayvanları ile ilgili bazı materyallerin bulunduğu öğrenildi. ve Bitki Çeşitleri (CITES) Fenerbahçe Mahallesi’ndeki bir adreste. .

Adreste yapılan aramalarda ayrıca 485 karaca, 171 kızıl geyik, 13 geyik, 30 kızıl geyik, 141 ren geyiği, 5 bizon, 50 antilop boynuzu ve 485 karaca, 5 çift boynuzlu alageyik kafatası, 5 dağ keçisi kafatası bulundu. farklı formlar ve şekiller olarak. Çok sayıda hayvan objesine el konuldu.

Ayrıca 29 adet amphora, çeşitli büyüklükte 90 adet pişmiş toprak obje, Roma ve İslam dönemlerine ait 35 adet madeni para, çeşitli objeler, gülleler ve 2500 sayılı Kanun kapsamında bulundurulması yasak olan sedef kakmalı bağa kaşıklar bulunmaktadır. 2863 sayılı Kültür Varlıklarını Koruma Kanunu koruma altına alınmıştır.

Operasyonda yakalanan 1 şüpheli hakkında işlem başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu