Haber

Sevdiği kızla evlenmek için 7 bin 238 kilometreden Rize’ye geldi.

Sevdiği kızla evlenmek için 7 bin 238 kilometreden Rize’ye geldi.

Güney Koreli damat Rize’de

RİZE – Rizeli bir genç, dilini geliştirmek için 5 yıl önce sosyal medyada tanışıp arkadaş olduğu Güney Koreli Koo Dongwan ile hayatına katılıyor.

Rize’nin Ardeşen ilçesinde yaşayan bedensel engelli Semanur Kutanis, İngilizce öğrenmek için 5 yıl önce internetten tanıştığı Güney Koreli Koo Dongwan ile arkadaş oldu. Uzun süredir internette tanışan gençler evlenme kararı aldı. Ardeşen ilçesine 7 bin 238 kilometre uzaktan gelen Dongwan, kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu ve Muhammet Ali adını aldı. Rizeli Semanur ve Güney Korali Koo Dongwan törenle nişanlandılar ve evliliğe ilk adımı attılar.

Eşiyle nasıl tanıştığını anlatan Semanur Kutanis, babasının kendisini ilk başta istemediğini sonra kabul ettiğini belirterek, “Ablasıyla 6 yıl önce İngilizce öğrenirken tanıştım. Farklı ülkelerden arkadaşlarım oldu. Onunla daha sonra tanıştığımda. ,ilişkimiz başladı.Ailesi ilgimize itiraz etmedi çünkü 18 yaşından sonra çocuklar biraz daha özgür.Benim ailemde biraz babam karşı çıktı.Ben biraz sıkıntı içinde büyüdüm o yüzden o Çabuk pes etmek istemedi.Sonra oda kabul etti.Diğer aile üyelerim temelde kabul ettiler.Ailesinden kimse maalesef gelemedi çünkü onlar kışın daha çok orada çalışıyorlar.Gelemediler çünkü ancak gelebildiler. Yazın izinlerini kullanın. Sadece arkadaşı gelebildi. Evlenince Rize’de yaşayacağız. Şu an para biriktiriyor. Meslek edinerek iş kurmayı planlıyor” dedi.

Eşinin ailesinin de Kore’de düğün yapmak istediğini söyleyen Kutanis, “Düğünü 2024’te düşünüyoruz çünkü tekrar Kore’ye dönecek ve orada para biriktirecek. Bundan sonra buraya yerleşmeyi planlıyor. Ailesi en çok ailesi gelecek.” Muhtemelen düğüne gelecekler. Katılamayacak olsalar bile ailesinin de Kore’de düğünü olacak.” “Kesinlikle yapacağız” dedi.

Türkiye’nin güzel bir ülke olduğunu söyleyen Güney Koreli Koo Dongwan, “Türkiye çok güzel bir yer. Türkiye’nin yemekleri, insanları ve şehri çok hoş bir yer.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu